Montaż pomp ciepła

Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem oraz montażem pomp ciepła w Twojej okolicy.

Warto wiedzieć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie służące do przetwarzania energii cieplnej z jednego źródła na energię cieplną o wyższej temperaturze, która może być wykorzystana do celów grzewczych lub chłodniczych. Pompy ciepła wykorzystują zjawisko termodynamiczne, w którym ciepło przepływa naturalnie z obszaru o wyższej temperaturze do obszaru o niższej temperaturze.

Pompy ciepła są często wykorzystywane do ogrzewania budynków oraz do podgrzewania wody użytkowej. Mogą korzystać z różnych źródeł energii cieplnej, takich jak powietrze, woda lub gleba. Zasadniczo, pompy ciepła dzielą się na trzy typy: powietrzne, gruntowe i wodne.

Powietrzne

Powietrzne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię cieplną z powietrza zewnętrznego i przetwarzają ją na energię cieplną o wyższej temperaturze, która może być wykorzystana do ogrzewania budynków oraz podgrzewania wody użytkowej. Dzięki temu, że powietrzne pompy ciepła nie wymagają korzystania z gruntowych kolektorów, ich instalacja jest łatwiejsza i tańsza. Są one także bardziej elastyczne w użyciu, ponieważ mogą działać niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych.

Gruntowe

Gruntowe pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię cieplną z ziemi, wykorzystując do tego celu rurę kolektorową, która jest układana pod ziemią. Dzięki temu, że energia cieplna pobierana jest z ziemi, temperatura ta jest stała przez cały rok, co zapewnia bardzo dobrą efektywność działania pompy ciepła. Gruntowe pompy ciepła są szczególnie efektywne w przypadku budynków o większej powierzchni, a także w przypadku instalacji systemów grzewczych na bazie ogrzewania podłogowego.

Wodne

Wodne pompy ciepła to urządzenia, które pobierają energię cieplną z wody, wykorzystując do tego celu rurę kolektorową, która jest umieszczana w wodzie gruntowej, jeziorze lub rzece. Energia cieplna pobierana z wody jest przetwarzana na energię cieplną o wyższej temperaturze, która może być wykorzystana do ogrzewania budynków oraz podgrzewania wody użytkowej. Wodne pompy ciepła są szczególnie efektywne w przypadku budynków położonych nad jeziorem lub rzece, gdzie istnieje stały dostęp do wody.

Nasze usługi

Montaż pomp ciepła

Jeśli chcesz zmienić sposób ogrzewania swojego domu i szukasz nowoczesnego, ekologicznego i ekonomicznego rozwiązania, warto zainteresować się usługą montażu pomp ciepła.

Pomożemy Tobie we właściwym doborze pompy ciepła, przygotujemy wycenę oraz w profesjonalny sposób instalujemy urządzenia. Właściwie zaprojektowany system, odpowiednio dobrane komponenty i profesjonalny montaż to niskie koszty utrzymania oraz niski koszt ogrzewania budynku.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces zamiany aktualnego źródła ogrzewanie na pompę ciepła oraz uzyskania możliwie najwyższego dofinansowania.

W skład naszych usług wchodzi:

  • pomoc w doborze, projektowanie, instalacja oraz serwis pomp ciepła
  • sprzedaż pomp ciepła
  • naprawy i serwis pomp ciepła
  • weryfikacja aktualnego układu grzewczego

Montaż pomp ciepła – czy warto?

Zalety pompy ciepła to przede wszystkim wysoka efektywność energetyczna, co oznacza, że pobierają niewielką ilość energii elektrycznej w porównaniu z ilością ciepła, którą generują. Są urządzenia uniwersalne (mogą być stosowane do ogrzewania budynków o różnych gabarytach i przeznaczeniu), możliwe do wykorzystania w połączeniu z różnymi źródłami energii odnawialnej, a także wysoka trwałość i niskie koszty eksploatacji w dłuższej perspektywie czasowej.

Zastanawiasz się ile może kosztować ogrzewanie i montaż pomp ciepła? Sprawdź nasze realizacje.

Dlaczego montaż z Leno Serwis?

Montując pompę ciepła z naszą firmą otrzymujesz przede wszystkim profesjonalną, kompleksową i rzetelnie wykonaną usługę. Od początku współpracy stawiamy na uczciwość i rzetelność.

Szczególną uwagę zwracamy na takie wartości jak:

  • Terminowość – harmonogram jest dla nas priorytetem i rozumiemy jak bardzo uciążliwe mogą być dla Ciebie opóźnienia
  • Wysoką jakość instalacji – nie działamy w oparciu o podwykonawców czy niskiej jakości komponenty. Nasze instalacje mają działać długo i wydajnie
  • Doświadczoną ekipę – działamy wyłącznie w oparciu o własnych, przeszkolonych instalatorów
  • Dostępność dla klientów – Po podpisaniu umowy czy zakończeniu instalacji nigdzie nie znikamy. Zawsze będziemy dla Ciebie dostępni, żebyś mógł czuć się bezpiecznie
  • Prostotę dla klienta – Rozumiemy, że to my musimy znać się na pompach ciepła a nie Ty. Zrobimy wszystko żeby proces instalacji i papierologi był dla Ciebie jak najprzyjemniejszy.

Na rynku lokalnym działamy od ponad 10 lat, działając w oparciu o własnych doświadczonych ludzi, profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości podzespoły.

Decydując się na nas możesz mieć pewność, że zawsze będziemy dla Ciebie dostępni, zaopiekujemy się Tobą pod względem serwisowym tak długo jak będzie Ci to potrzebne.

Przeczytaj Opinie

Zadowolonych klientów

  • Sprawdź wszystkie opinie
„Instalacja pompy ciepła przebiegła szybko i sprawnie. Układ jest wykonany bardzo profesjonalnie, wszystko działa bez zarzutu. Wzorowa obsługa klienta – termin montażu musiał zostać przesunięty przez opóźnienia wykonania tynków, Panowie szybko znaleźli inny termin. Polecam!”
Magdalena
Bębówiec
„Świetna firma, konkretni i rzetelni ludzie, bardzo dobry kontakt. W ciągu 1,5 dnia zainstalowano pompę ciepła, zasobnik CWU i wykonano przyłączenie do instalacji oraz podłogówki. Polecam !!!”
Wiesław
Nekla
Profesjonalna i rzetelna firma. Wykonali u mnie usługę montażu podgłowówki, pompy ciepła, rekuperacji, kanalizacji i klimatyzacji. Wszystko wykonane zgodnie ze sztuką. W przypadku dylematów można polegać na ich doświadczeniu…”
Adam
Mosina