Montaż Rekuperacji

Zajmujemy się profesjonalnym doradztwem oraz instalacją systemów rekuperacji.

Warto wiedzieć

Czym jest rekuperacja?

Rekuperacja to proces odzyskiwania ciepła z powietrza wentylacyjnego w celu ogrzewania lub chłodzenia powietrza, które wprowadzamy do budynku. Jest to nowoczesne rozwiązanie, które pozwala na poprawę jakości powietrza wewnątrz pomieszczeń i jednocześnie obniżenie kosztów ogrzewania lub chłodzenia.

Rekuperacja jest szczególnie ważna w nowoczesnych, energooszczędnych budynkach, w których izolacja termiczna jest na wysokim poziomie. W takich budynkach przepływ powietrza jest kontrolowany, a wentylacja mechaniczna zapewnia regularną wymianę powietrza. Proces ten może jednak prowadzić do strat ciepła, zwłaszcza w okresie zimowym.

Rekuperator odzyskuje ciepło z powietrza wentylacyjnego i przekazuje je do powietrza zewnętrznego, które wprowadzamy do budynku. W ten sposób można uzyskać znaczne oszczędności w zużyciu energii potrzebnej do ogrzewania lub chłodzenia powietrza. Rekuperacja pozwala również na kontrolowanie wilgotności powietrza, co wpływa na jakość powietrza wewnątrz pomieszczeń.

Nasze usługi

Montaż rekuperacji

Jeżeli szukasz sposobu na to aby podnieść energooszczędność budynku, lub interesuje Cię obniżenie strat ciepła przy odpowiednim dopływie świeżego powietrza – zastanów się nad montażem rekuperacji (inaczej. wentylacji mechanicznej).

Pomożemy Tobie w doborze komponentów, przygotujemy wycenę oraz wykonamy profesjonalny montaż. Właściwy dobór wysokiej jakości komponentów oraz doświadczona ekipa to najważniejsze elementy, które wpływają na Twoje zadowolenie oraz długie oraz jakościowe działanie rekuperacji.

Przeprowadzimy Cię przez cały proces od A do Z. Od zweryfikowania Twojej sytuacji, przez proces doboru komponentów, pomoc w doborze sposobu i miejsca instalacji.

W skład naszych usług wchodzi:

  • pomoc w doborze urządzeń
  • sprzedaż urządzeń
  • montaż rekuperacji
  • naprawa i serwis rekuperacji (wentylacji mechanicznej)

Montaż rekuperacji – czy warto?

Rekuperacja to system wentylacji mechanicznej, który pozwala na odzyskiwanie ciepła z powietrza wychodzącego z pomieszczenia i jego przekierowanie do pomieszczeń, które są w trakcie wentylacji. Jest to bardzo efektywny sposób na obniżenie kosztów ogrzewania i klimatyzacji w domu lub budynku.

Zamontowanie rekuperacji w pomieszczeniach pozwala na stałą wymianę powietrza, co ma korzystny wpływ na zdrowie mieszkańców. System ten usuwa szkodliwe zanieczyszczenia z powietrza, takie jak pyłki, grzyby czy bakterie, co zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób układu oddechowego.

Dodatkowo, rekuperacja pomaga utrzymać odpowiedni poziom wilgotności powietrza, co ma wpływ na komfort mieszkańców. System ten pozwala na wyjście wilgotnego powietrza z łazienki i kuchni, a jednocześnie na dostarczanie świeżego, suchego powietrza do pozostałych pomieszczeń.

Kolejnym atutem rekuperacji jest to, że system ten nie tylko pozwala na oszczędność energii, ale również jest przyjazny dla środowiska. Wraz ze wzrostem kosztów energii, wielu właścicieli domów i budynków szuka sposobów na obniżenie rachunków za energię. Rekuperacja jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na oszczędność energii.

Podsumowując, warto zamontować rekuperację w swoim domu lub budynku, aby zapewnić sobie wygodę, komfort oraz oszczędność kosztów. System ten jest nie tylko korzystny dla zdrowia mieszkańców, ale również przyjazny dla środowiska. Dzięki rekuperacji można obniżyć koszty ogrzewania, a jednocześnie zadbać o stałą i skuteczną wentylację.

Zastanawiasz się nad montażem rekuperacji? Sprawdź nasze realizacje.

Dlaczego montaż z Leno Serwis?

Montując rekuperację z naszą firmą otrzymujesz przede wszystkim kompleksową, profesjonalnie i rzetelnie wykonaną usługę. W kontakcie z klientami stawiamy na otwartość i uczciwość.

Szczególną uwagę zwracamy na takie wartości jak:

  • Terminowość – harmonogram prac jest dla nas priorytetem i rozumiemy jaki wpływ na Twoje codzienne życie mogą mieć opóźnienia. Szanujemy swój i Twój czas.
  • Wysoka jakość podzespołów – nie działamy w oparciu o podwykonawców czy niskiej jakości komponenty. Nasze rekuperacje mają działać długo i wydajnie.
  • Doświadczona ekipa – wciąż podnosimy nasze kompetencje licznymi szkoleniami.
  • Dostępność dla klientów – Po podpisaniu umowy czy zakończeniu montażu rekuperacji nigdzie nie znikamy. Zawsze będziemy dla Ciebie dostępni, żebyś mógł czuć się bezpiecznie.
  • Prostota dla klienta- Rozumiemy, że to my musimy znać się na montażu rekuperacji a nie Ty. Zrobimy wszystko żeby proces instalacji i papierologi był dla Ciebie jak najłatwiejszy i przejrzysty.

Na rynku lokalnym działamy od ponad 10 lat, działając w oparciu o własnych doświadczonych ludzi, profesjonalny sprzęt i wysokiej jakości podzespoły.

Decydując się na nas możesz mieć pewność, że zawsze będziemy dla Ciebie dostępni, zaopiekujemy się Tobą pod względem serwisowym tak długo jak będzie Ci to potrzebne.

Przeczytaj Opinie

Zadowolonych klientów

  • Sprawdź wszystkie opinie
„Instalacja pompy ciepła przebiegła szybko i sprawnie. Układ jest wykonany bardzo profesjonalnie, wszystko działa bez zarzutu. Wzorowa obsługa klienta – termin montażu musiał zostać przesunięty przez opóźnienia wykonania tynków, Panowie szybko znaleźli inny termin. Polecam!”
Magdalena
Bębówiec
„Świetna firma, konkretni i rzetelni ludzie, bardzo dobry kontakt. W ciągu 1,5 dnia zainstalowano pompę ciepła, zasobnik CWU i wykonano przyłączenie do instalacji oraz podłogówki. Polecam !!!”
Wiesław
Nekla
Profesjonalna i rzetelna firma. Wykonali u mnie usługę montażu podgłowówki, pompy ciepła, rekuperacji, kanalizacji i klimatyzacji. Wszystko wykonane zgodnie ze sztuką. W przypadku dylematów można polegać na ich doświadczeniu…”
Adam
Mosina